makijaż Poznań - nasze realizacje

28 listopada 2022

GLOW SKIN – 5 sposobów na rozświetlający makijaż

Rozświetlający makijaż czyli teraz popularnie nazywany makijażem glow to w założeniu lekki makeup który daje wrażenie intensywnie rozświetlonej, niemal „mokrej” od rozświetlacza cery.

Makijaż glow jest skierowany do osób, których stan cery jest bardzo dobry, bez zmian trądzikowych, widocznych naczynek lub innych skórnych problemów. Jeśli chodzi o typ skóry to jest to propozycja przede wszystkim dla posiadaczek skóry normalnej – dla cery tłustej lub mieszanej jest raczej nie wskazana

Makijaż glow to makijaż pełen rozświetlenia ✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Od wielu sezonów nie wychodzi z mody, a wiosną i latem tym bardziej warto go wykonać! Te tricki z pewnością Ci to ułatwią.

Dla kogo takie Glow? ✨✨✨
Rozświetlający makijaż, czyli teraz popularnie nazywany makijażem glow, to w założeniu lekki make-up, który daje wrażenie intensywnie rozświetlonej, niemal 'mokrej’ od rozświetlacza cery. To także makijaż oka z wyraźnym błyskiem. Taki makijaż w stylu glow zazwyczaj dopełnia satynowa szminka lub odbijający światło błyszczyk. Nie ma w zasadzie osoby, o której można by powiedzieć, że wyglądałaby źle w takim makijażu. Jest on bardzo twarzowy i kobiecy, a jego zadaniem jest upiększyć twarz.

A dla kogo nie? 🆘🆘🆘
Osoby o porowatej cerze i z tendencją do przetłuszczania się powinny uważać z efektem rozświetlenia policzków, ale to nie znaczy, że muszą kompletnie z niego rezygnować. Wręcz przeciwnie – delikatny, rozpraszający światło make-up ukryje te niedoskonałości lepiej, niż całkowity mat. Warto tu jednak przyłożyć się do utrwalenia cery, bo może okazać się, że makijaż glow na cerze mieszanej i tłustej będzie po prostu nietrwały. 

Makijaż glow w zasadzie wykonuje się tak samo, jak każdy inny make-up. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiednich kosmetyków –  zastąpienie matowych produktów tymi o rozświetlającym wykończeniu.

Kluczem do sukcesu w wyborze kosmetyków w makijażu glow jest trzymanie się jednej tonacji kolorystycznej. Niektóre rozświetlacze, brokaty i pigmenty są w tonacji złotej, inne mają wyraźnie chłodne, srebrne tony. Z reguły nie powinniśmy ich mieszać i starać się utrzymać cały makijaż glow w jednej, ciepłej bądź zimnej dominancie. 


PODSTAWA PIĘKNEGO GLOW: PIELĘGNACJA!

Nie bez przyczyny pisana z wykrzyknikiem. Bez zadbanej skóry, mimo iż kupisz najlepsze kosmetyki rozświetlające to nie uzyskasz
pięknego efektu