makijaż Poznań - nasze realizacje

19 września 2022

Makijaż – fakty i mity

Zaczynamy cykl konfrontowania makijażowych ❌mitów z ✅faktami. Jest ich wiele, dlatego bierzemy na tapetę te najpopularniejsze i zaczynam rozkładanie ich na czynniki pierwsze.


1️⃣ ❌MIT – Nie każda kobieta powinna malować usta na czerwono.
✅FAKT – Czerwony kolor ust pasuje każdemu – należy tylko znaleźć odpowiedni do naszej karnacji odcień.

👉Warianty z zimnym, niebieskim pigmentem wpadające w głęboką czerwień np. wino, czy bordo najlepiej sprawdzą się w przypadku chłodnej urody. Będą idealne szczególnie dla brunetek, szatynek, czy platynowych blondynek.
👉Panie o ciepłym typie, czyli np. o złocistym blondzie, kasztanowych włosach najlepiej będą prezentować się w odcieniach z przewagą pomarańczowego pigmentu, czyli: koral, czerwień strażacka, przełamana pomarańczą, odcienie ceglaste.

2️⃣❌Mit – Nie musisz codziennie Robic pełnego demakijażu, wystarCzy płyn micelarny i wacik.
✅Fakt – PEŁNY KILKUSTOPNIOWY Demakijaż należy wykonywać codziennie!

Umówmy się – zmycie twarzy wacikiem z płynem micelarnym jest totalnym pójściem na łatwiznę … i niestety szczytem lenistwa … i brakiem dbałości o pielęgnacje twarzy. Tak, mocne słowa ale jakże prawdziwe …
Pytanie, czy w ten sposób faktycznie buzia jest czysta? Czy takie oczyszczanie nie prowadzi do podrażnienia skóry (wielokrotne pocieranie wacikiem też robi swoje), zapychania się porów, nadprodukcji sebum?

👉Podwójne oczyszczanie
Metoda double cleansing polega na wieczornym umyciu buzi dwa razy. Pierwsze mycie i demakijaż w jednym wykonuje się produktem olejowym, drugie – z delikatnym detergentem. Podwójne oczyszczanie jest bardzo popularne w Korei i jest świetną metodą zapobiegania zapychania i wysuszania się cery.

3️⃣❌ Mit – Aby powiększyć optycznie usta należy je obrysować ciemniejszą kreską.
✅Fakt – Obrysowanie konturu ust ciemną kredką nie zawsze się sprawdza.

Optyczne powiększenie ust najlepiej jest uzyskać za pomocą rozświetlenia, a nie przyciemniania. Spróbuj nałożyć rozświetlacz lub perlisty puder do twarzy na łuk kupidyna oraz jasny błyszczyk na środek dolnej wargi. Dzięki temu usta będą wyglądały na pełniejsze.

🔜🔜🔜 Kolejna seria moich FAKTÓW I MITÓW już wkrótce