flat-lay-powder-and-brush-arrangement

25 lipca 2022

5 makijażowych błędów, których powinnaś unikać

Błędy w makijażu – temat, który bardzo często pojawia się w social mediach ale jego nigdy dość, bo zawsze znajdzie się duszyczka, która weźmie z tej wiedzy coś dla siebie.

Wypisałam 5, ale znalazłoby się więcej … o nich wkrótce.

Kiedy pracuje z moimi kursantami przy nauce makijażu czasami tak oczywiste rzeczy są zapominane, pomijane, unikane – a maja ogromny wpływ na cały makijaż.

  1. Brak pielęgnacji pod makijażem – Nawet najdroższy/najlepszy podkład będzie źle wyglądał jeśli nie zadbasz o nawilżenie skóry. To jest podstawa podstaw o której zawsze musisz pamiętać. Nie ma cudów, by na skórze, która nie zaznała peelingu, kremu nawilżającego, odżywczego makijaż wyglądał dobrze.
  2. Podkład, który kończy się na żuchwie – Obojętnie czym go nakładasz pamiętaj by przeciągnąć go na szyję, a nawet na uszy! Makijaż to nie tylko twarz – musi być on spójny z innymi elementami tj. szyja, dekolt, uszy.
  3. Nie pomalowane dolne rzęsy – Nie dość, że powiększysz optycznie oko to dolne rzęsy w makijażu to taka „kropka nad i”. Mała rzecz, a jakże wielka różnica. Jeśli masz problem z malowaniem dolnych rzęs, bo: są krótkie, bo zawsze tusz ci się rozmazuje spróbuj do tego używać małych szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Tak! są idealne by pomalować każdy mały włosek przy oku 🙂
  4. Bronzer – odcień za ciepły lub za chłodny – Dobrze by było, gdybyś miała świadomość jakim typem jesteś: ciepłym czy chłodnym. Taki też odcień bronzera będzie Ci pasował i Cię upiększał. Bronzer za ciepły do Twojej urody będzie robił ci na policzku żółtobrązową plamę, bronzer za chłodny będzie Ci tworzył ziemisto – szary odcień na twarzy.
  5. Rozświetlacz – używaj go z rozwagą – Wynalazek idealny dla „sroczek” ale … jest z nim bardzo cienka granica w jego użytkowaniu. Jeśli robiąc makijaż dzienny nałozysz go za dużo to nie będzie to efekt rozświetlenia, a prześwietlenia. Sprawdź też, gdzie go aplikujesz i czy nie uwydatniasz nim zmarszczek czy niedoskonałości.

Pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie i na pewno kiedy pomyślisz sobie jak malowałaś się jeszcze 5 lat temu to dostajesz dreszczy 🙂 Dlatego czytaj, oglądaj, interesuj się, a z pewnością dojdziesz w swoim makijażu do perfekcji 🙂

Ściskam

Kate